Emlak

Gayrimenkul etrafında toplanan tüm faaliyet alanları bizim çekirdek işimizdir. Gayrimenkul projelerinin her türünde temel fikirden yıkım ve yeniden değerlendirme safhasına kadar Türkiye’de ve Almanya’da doğru partneriniziz. Her iki ülkede çok iyi ve kapsamlı olarak profesyonel uzmanlar ile oluşturulmuş olan ekibimizle müşterilerimiz ve partnerlerimiz için tüm hizmetleri tek elden sağlıyoruz.

Son 10 yılda Türkiye’deki gayrimenkul piyasası gerek ticari gayrimenkuller, gerekse konutsal gayrimenkuller alanlarında hızlı bir gelişim yaşadı. Pek çok yabancı yatırımcı ve gayrimenkul fonu AVM’lere, büro komplekslerine, otel tesislerine veya daha başka ticari gayrimenkule yatırım yaptı.

Bu akım cazip konumlarda ve kar marjı yüksek projelerde devam etmekte. Son yıllarda Türkiye’deki büyük kentler arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa’da vs. gerçekleştirilmiş olan yatırımlar birkaç yıldır Türkiye’nin doğu, kuzey, güney, güneydoğu bölgelerine kaydırılmakta. Hatta Güneydoğu Anadolu’da bariz şekilde 7 basamaklı proje hacimlerine ulaşabilen projeler gerçekleştirilmekte.

Turizm ve otel tesisleri alanında Türkiye büyüklük açısından olduğu gibi kalite açısından da pazarda neredeyse liderdir. Otel sektöründe dünya genelindeki pazar liderleri uzun zamandır bir ayakları ve otelleri ile Türkiye’de varlıklarını göstermekteler.

Gelecek 5 ile 10 yıl zarfında Türkiye’de yabancı yatırımcılar için güvenilir, uzun vadeli fakat aynı zamanda rant sağlayıcı yatırım imkanları sunacak olan yeni gayrimenkul şekilleri yaygınlaşacaktır. Bu gayrimenkul şekilleri arasında eğlence tesisleri, özel okullar ve üniversiteler, yaşlılara yönelik tesisler, lojistik gayrimenkuller sayılabilir.

Konut sektöründe yeni daire ve evlere duyulan ihtiyaç halen kapatılmamıştır. Özellikle deprem durumundaki statik özellikleri bakımından çok kötü yapısal durumda olan konut alanları geniş kapsamlı olarak tadil edilmek zorundadır. Genel nufüstaki çok yüksek genç insan oranı da daha yıllarca inşaat ihtiyacının var olmasına katkıda bulunmakta.